National Level Online Talent Contest, 2023

Solo Dance Contest, Solo Singing Contest, Handwriting Competition, Poetry/ Shayari Contest, Drawing & Painting Contest, Sketching Competition, Photography Contest, Handicraft/ Craft Contest, Fancy Dress Contest, Rangoli Contest, Mehendi Contest And Selfie Contest.

Results

14 March – 12 May

Drawing & Painting Competition

Winners

1)- Rakesh Verma – Maharashtra 

2)- Sujata Gawade – Uttrakhand 

3)- Arpita Saha – West Bengal 

Best Works

4)- Shyam Lalwani – Punjab 

5)- Dharmendra Kumar Kumawat – Gujarat 

6)- Manas Kumar Das – Odisha 

7)- Mohit Kharkwal – New Delhi 

8)- Chetan Chandrakant Pashilkar – Maharashtra

9)- Chandrashekhar Upalayya Palanati – Maharashtra 

10)- Santanu Das – West Bengal 

11)- Pallavi Acharya – Karnataka 

12)- Jaspreet Mohan Singh – Punjab 

13)- Milind Dattatrey Kadu – Maharashtra 

14)- Trisha Yadav – West Bengal 

15)- Yatindra Mahobe – Madhya Pradesh 

16)- Sarvajeet Kumar Prajapati – Uttar Pradesh 

17)- Sayantani Kulavi – West Bengal 

18)- Anil Kumar Banga – Rajasthan 

19)- Shashwati Prajapati – New Delhi 

20)- Rakesh Godawat – Maharashtra 

Other Selected Participants 

21)- Sayli Jagdish Soni – Maharashtra 

22)- Shivika P – Tamil Nadu 

23)- Srushti Vishwajeet Hanche – Maharashtra 

24)- Vansh Yadav – Uttar Pradesh 

25)- S.Agnes Princy – Tamil Nadu 

26)- Minal Prashant Patil – Maharashtra 

27)- Priyadarshee Praharaj – Odisha 

28)- Avantika Ghosh – Maharashtra

29)- Somesh Kumar Satapathy – Odisha 

30)- Prantika Saha – West bengal 

31)- Sneha KB – Tamil Nadu 

32)- Simmi Kapoor – Uttar Pradesh 

33)- Aknath Bhagat – Madhya Pradesh 

34)- Sejal Ghaghda – Maharashtra 

35)- Nitika Sharma – Chhattisgarh 

36)- R.Jay Harni – Tamil Nadu 

37)- G Deepika – Tamil Nadu 

38)- Yamini Sibil – Andhra Pradesh 

39)- Sahil – Haryana 

40)- Harshita Agrawal – Rajasthan 

41)- Yashwant Kumar Dhurve – Chhattisgarh 

42)- Anamika Suman – Uttar Pradesh 

43)- Ritik Kanojia – New Delhi 

44)- Afsana S – Tamil Nadu 

45)- Ranjitha G Acharya – Karnataka 

46)- Anuradha Choudhuri – West Bengal 

47)- Shyamal Kumar Nath – West Bengal 

48)- Swarnamayee Sahoo – Odisha

49)- V.Rupika – Tamil Nadu 

50)- Srishti – Haryana

51)- Indra.G – Tamil Nadu 

52)- D.Niranjan – Tamil Nadu 

53)- Shalini Sibil – Andhra Pradesh 

54)- Arshiya Sadique Shah – Maharashtra 

55)- Aayushi Sen – West Bengal 

56)- Apurva Suhas Jahagirdar – Maharashtra 

57)- Sakshi Nagpure – Maharashtra 

58)- Gargi Chatterjee – West Bengal 

59)- Prathiksha – Karnataka 

60)- Mayuri Jundhare – Maharashtra 

61)- Anitha – Tamil Nadu 

62)- Disha Mittal – Madhya Pradesh 

63)- Shubha Holla – Telangana 

64)- Vishakha Sagar – Uttar Pradesh 

65)- Ram Krishna Agrawal – Uttar Pradesh 

66)- Maitri Bhowmik – Tripura 

67)- Rishika Yadav – Punjab 

68)- M.Kalidhash – Tamil Nadu 

69)- Preeti – Punjab 

70)- Sushmita Samdani – Madhya Pradesh 

71)- Soham Hareshbhai Thummar – Gujarat 

72)- Amit Kumar Saxena – Uttar Pradesh 

73)- Sayantika Biswas – Tripura 

74)- Nandini Sampat Landage – Karnataka 

75)- Pal Richa – Gujarat 

76)- D.Abinaya – Tamil Nadu 

77)- Soumili Sengupta – Maharashtra 

78)- Rozy Jameel – Uttar Pradesh 

79)- Subhranshu Bose – Jharkhand 

80)- Gaury Singh – Uttar Pradesh 

81)- Tanish Bhadana – Haryana 

82)- Akash Belpande – Maharashtra 

83)- Priyansh Ghatge – Maharashtra 

84)- Chhavi Jain – Haryana 

85)- Srinivasan.V – Tamil Nadu

86)- Dev Raj Kumar – Tamil Nadu 

87)- Muhamed Ishan.R.A – Kerala

88)- Chithra Devi.G – Tamil Nadu 

89)- Bipasa Sarkar – West Bengal 

90)- Aruna Revankar – Karnataka 

91)- Vaishali Malik – Haryana 

92)- Madhurima Kundu – West Bengal 

93)- Ananya Mishra – Madhya Pradesh 

94)- Alle Harshitha – Telangana 

95)- Soham Nilesh Chavan – Maharashtra 

96)- Darshan Ganesh Kumar – Tamil Nadu 

97)- Gayatri Majhi – Odisha

98)- Smruti Akankhya Mishra – Odisha 

99)- Madhvi – Punjab 

100)- Ridhima Arora – New Delhi 

101)- A.Alwin Joseph – Tamil Nadu 

102)- A. Snikitha – Tamil Nadu 

103)- Adwik Sai Prakash – Tamil Nadu 

104)- Navneet Kaur – Punjab 

105)- S.Sivaranjani – Tamil Nadu 

106)- Edla Karthikeya – Telangana

107)- Lokeshwari Ravishankar – Tamil Nadu 

108)- Pankti Chhaya Gujarat

Solo Dance Competition

Winners

1)- Muskan Nagpal – Karnataka 

2)- Manasvini Korukkai Ramachandran – Tamil Nadu 

3)- Apoorva Jayaraman – Maharashtra 

Best Works

4)- Anusha Aithal – West Bengal

5)- Ananya Mondal – West Bengal 

6)- Abhishek Rana – Maharashtra 

7)- Debanjana Sahoo – West Bengal 

8)- Kishan Chhimpa – Rajasthan 

9)- Jayaraj Nair – Gujarat 

10)- Rekha Nilesh Chavan – Maharashtra 

11)- Madhumita Mitra – Maharashtra 

12)- Vaishnavi Yekhande – Maharashtra 

13)- Om Ghule – Maharashtra

14)- Moumita Mishra Adhikari – West Bengal 

15)- Sapna Patel – Maharashtra 

16)- Maitri Bhowmik – Tripura 

17)- Yashvi – Punjab 

18)- Anurag Rawat – Uttrakhand 

19)- Namish – Punjab 

20)- Anarghya Hebbar – Maharashtra 

Other Selected Participants 

21)- Niranjana Ratheesh N – Kerala 

22)- Bhavesh Bora – Maharashtra 

23)- Eveangelina Solanki – Gujarat 

24)- Sourav Biswas – West Bengal 

25)- Bhakti Prabhakar Dalvi – Maharashtra 

26)- S.Akshaya – Tamil Nadu 

27)- Harshita Sachin Soni – Madhya Pradesh 

28)- Thanmaie.Bikka – Telangana 

29)- Pratik Tukaram Bhagwat – Maharashtra 

30)- C.R.Janani – Telangana 

31)- Aaradhya.Bikka – Telangana 

32)- Naman Sharma – West Bengal 

33)- Sunita Maheswary – Delhi

34)- S.Dhanshikasri – Tamil Nadu 

35)- Nalam Vaishnavi – Telangana 

36)- Nirupama Ratheesh N – Kerala 

37)- Santhiya.B – Tamil Nadu 

38)- Vanshika Pahariya – Madhya Pradesh 

39)- Shivanya – Punjab 

40)- Chandrika Sarkar – Tamil Nadu 

41)- Keerthisree Padigela – Telangana 

42)- Ananya Nayak – Maharashtra 

43)- Debolina Bag – West Bengal 

44)- Supriya M – Tamil Nadu

45)- Amrita Pal – West bengal 

46)- Tanuka Jeshna Sree – Telangana 

47)- Aradhya Bhadoriya – Madhya Pradesh 

48)- Amrita Mallick – Odisha

49)- Rekha – Haryana 

50)- Uttara S – Kerala 

51)- Daksha – Tamil Nadu 

52)- Srinika Satish Nair – Maharashtra 

53)- Anju K.L – Kerala 

54)- Subhalaxmi Pujapanda – Odisha

55)- Darnishree – Tamil Nadu 

56)- K.Vasavi Viharika – Andhra Pradesh

57)- Sanjana Verma – West Bengal 

58)- Kiran Shankar M – Karnataka 

59)- Ananya Mishra – Madhya Pradesh 

60)- Pratiksha Baishya – Assam

61)- B.Laasya Sree – Andhra Pradesh 

62)- Gaddam Abhigna Reddy – Telangana 

63)- Kandula Medha Sri – Telangana 

64)- Munjala Archana – Telangana 

65)- Ananya Vinod – Karnataka 

66)- R.Ranjhani – Tamil Nadu 

67)- Nagamani HN – Karnataka 

68)- Pratishtha Sharma – Rajasthan 

69)- Pasham Aparna – Telangana 

70)- Vaibhav Jaiswal – Uttar Pradesh 

71)- Eshani – Karnataka 

72)- Palak Jaju – Telangana 

73)- G.S Sherlin Mercy – Tamil Nadu 

74)- Jitika Ramani – Maharashtra 

75)- Kaviya – Tamil Nadu 

76)- Naina Jangid – Rajasthan 

77)- Sharon Yadav – West Bengal 

78)- Lovekush Numberdar – Delhi 

79)- A.Snikitha – Tamil Nadu 

80)- M.Padmasree – Telangana 

81)- J Shanu – Tamil Nadu

82)- Rishika Dey – West Bengal 

83)- Priya Sahani – West Bengal 

84)- Swati Gaikwad – Maharashtra 

85)- B.Manasvini – Telangana 

86)- Sampada Deepak Bandekar – Maharashtra 

87)- Vanshika Mittal – West Bengal 

88)- Shubhasmita Mishra – Odisha

89)- Drashti Chaudhary – Delhi

90)- Gajula Sameeksha – Telangana 

91)- Prasann – Punjab 

92)-  P.S.Charudeesana – Tamil Nadu 

93)- Sonal Bhikaji Naik – Maharashtra 

94)- Alladi Sahasra – Telangana 

95)- Pragati Shaw – West Bengal 

96)- GL.Jayalakshmi Hasija – Tamil Nadu 

97)- Adhwaitha.G – Telangana 

98)- Sankhamala Mukhopadhyay – West Bengal 

99)- Kartick Mondal – West Bengal 

100)- Bhavana Prajapati – Gujarat

101)- Aradhyaa Bhardwaj – Odisha

102)- Varshika Jaiswal – West Bengal 

103)- Laxmi Ananya Jakkam – Telangana 

104)- Siddhi Dattaram Pawar – Maharashtra 

105)- Jashan Mittal – West Bengal 

106)- Sanskriti Gupta – West Bengal 

107)- Shreya Shaw – West Bengal 

108)- Sanvika – Tamil Nadu 

109)- Atharva Jaiswal – West Bengal 

110)- Tirunagari Sahasra – Telangana 

111)- Amruta Lakhe – Chhattisgarh 

112)- Vanitha Saravanan – Tamil Nadu 

113)- Badam Nishika – Telangana

114)- Badvel Swadvika – Telangana 

115)- Anushka Suman – Uttar Pradesh 

116)- Aarunya Soni – Madhya Pradesh 

117)- Shradha Sarangi – Jharkhand 

118)- Sahasra – Telangana 

119)- V.Divya Sri – Tamil Nadu 

120)- Chahat Vishwakarma – Uttrakhand 

121)- Khushi Tyagi – Delhi 

122)- Gracy – Madhya Pradesh 

123)- Aditi Gupta – West Bengal 

124)- Rahul – West Bengal 

125)- Aarav Singh – West Bengal 

126)- Maria LD’Souza – Karnataka 

127)- Gurjeet Singh – Punjab 

128)- Vedanshi – Uttrakhand 

129)- Anamika Shukla – Gujarat 

130)- Swara Amol Uttarwar – Maharashtra 

131)- Manashinee Bharadwaj – Assam

132)- Rohit Tanti – West bengal 

133)- Aishwarya Ashok Salgar – Maharashtra 

134)- Viraj Sharma – West Bengal 

135)- Drashti Hetal Dipak Shah – Gujarat

136)- Ayushi Patel – Gujarat 

137)- Sameeksha Gupta – New Delhi 

138)- Puppala Divisha Raj – Telangana 

139)- Garima Rajput – Delhi

140)- Aaradhya Jha – Gujarat 

141)- Rachana Badgujar – Maharashtra 

142)- Shania D’Souza – Karnataka 

143)- Debdatta Chatterjee – New Delhi 

144)- Sourav Kumar Padhi – Odisha

145)- Shekhar Suman – Bihar

146)- Dhruv Vaghela – Gujarat 

147)- Mousumi Sarkar – New Delhi 

148)- Jatin Sushil Bhatia – Gujarat 

149)- Aaradhya Anil Tawade – Maharashtra 

150)- Aman Uniyal – New Delhi 

151)- Asmitha Arun – Tamil Nadu 

152)- Dhwani Deepak Madhawani – Maharashtra

153)- J. S. Dhanshika – Tamil Nadu 

154)- P.Lakshana – Tamil Nadu 

155)- D. Guharika – Tamil Nadu

156)- M.Danisa – Tamil Nadu 

Solo Singing Competition

Winners

1)- Neha Sinha – Maharashtra 

2)- Ilisha Maurya – Uttar Pradesh

3)- Amisha Lakhani – New Delhi

Best Works

4)- Sohaib Abid – Uttar Pradesh

5)- Kirti – Uttar Pradesh 

6)- Rikshitha Jawahar – Tamil Nadu 

7)- Simran Singh – Uttar Pradesh 

8)- Sristi Dasgupta – West Bengal 

9)- Kamala – Karnataka 

10)- Jeevitha.M.Bangera – Karnataka 

11)- Archana Sawant – Maharashtra 

12)- Akansha Sharma – Uttar Pradesh 

13)- Sejal Deshpande – Chattisgarh

14)- A.Samayadevi Ram – Tamil Nadu 

15)- Vinit Chautala – Delhi

16)- Vishakha Sharma – Rajasthan 

17)- Umashri Parmeshwar – Maharashtra 

18)- C.Roshni Priya – Tamil Nadu 

19)- Shiva Bharti – Uttar Pradesh 

20)- Mythilee Gudipati – Telangana

Other Selected Participants 

21)- Abhisek Mishra – Odisha

22)- Arghadip Sahoo – West Bengal 

23)- Suchanda Kundu – West Bengal 

24)- Ishaan Chowdhury – Haryana 

25)- Anusree Laha – West Bengal 

26)- Keshav Manhas – Punjab 

27)- R.Ranjhani – Tamil Nadu

28)- Raj Geeta Kol – Madhya Pradesh 

29)- Lavishka Sharma – Uttar Pradesh 

30)- Pooja Vaibhav Malbhare – Maharashtra 

31)- Aarti Tendulkar – Maharashtra 

32)- Pratham.A.Rathod – Maharashtra 

33)- Aditi Shanbhag – Karnataka

34)- Manshvi Chandra – Uttar Pradesh 

35)- Sinchana Jagadeesh – Karnataka 

36)- Manisha R – Tamil Nadu 

37)- Moumita Ghatak – West Bengal 

38)- Prajakta Chandrakant Raul – Maharashtra 

39)- Bhavin Chhaya – Gujarat 

40)- M.Pradeep Kumar – Tamil Nadu 

41)- Zubin Engineer – Maharashtra 

42)- Swagath Koyada – Maharashtra 

43)- R.Sathya Swaroop – Tamil Nadu 

44)- Preeti – Punjab

45)- zainab – Uttar Pradesh

46)- Varsha Vutukuri – Telangana 

47)- Kaviya Murugavel – Puducherry 

48)- K Venkatesh Shenoy – Karnataka 

49)- Rashiga S – Tamil Nadu 

50)- Shruti Chaudhari – Gujarat 

51)- Shabnam – Punjab

52)- Akshata Jalindar Gamare – Maharashtra 

53)- Leena Gopaldass Hasija Ji – Tamil Nadu 

54)- Rashmi Poojari – Karnataka 

55)- Prateek Suthar – Rajasthan 

56)- R.Veekshith – Telangana 

57)- M.Maanya Nagasai – Telangana 

58)- Vora Bharvi Hiren – Gujarat 

59)- C.V.Vudvitha – Telangana 

60)- Kanchan Dayma – Maharashtra

61)- J.S. Rakshana – Tamil Nadu 

Sketching Competition

Winners

1)- Harshali Shinde – Telangana
2)- Biswajit Pal – Karnataka
3)- Sonali Negi – Maharashtra

Best Works

4)- Sandhya Rawat – Rajasthan

5)- Sidhardha Reddy – Andhra Pradesh 

6)- Prantika Saha – West Bengal 

7)- Shridhar Arvind Jadhav – Maharashtra 

8)- Suchismita Bakshi – West Bengal 

9)- Anju Daga – Uttar Pradesh 

10)- Priya Singh – Madhya Pradesh 

Other Selected Participants 

11)- Vamshi Reddy – Karnataka 

12)- Mousom Bharadwaj – Assam

13)- Shrishti Sunil Tiwari – Maharashtra 

14)- Susmita Das – Karnataka 

15)- Palak Jaju – Telangana 

16)- Shubham Bhaulal Katre – Maharashtra 

17)- Darshan M.Naik – Karnataka 

18)- Abhishek Kumar Saroj – Uttar Pradesh 

19)- Yash Thakkar – Gujarat 

20)- Manpreet Kaur – Uttar Pradesh 

21)- Avinash Rushikesh Jaiswal – Maharashtra 

22)- Aayat Naveed Shaikh – Maharashtra 

23)- Merlin Das – Maharashtra 

24)- Vaishnavi Yekhande – Maharashtra 

25)- Abyy – Jammu & Kashmir 

26)- P Sri Sai Mithra – Telangana 

27)- Sagar – Haryana

28)- B.Divya Sri – Andhra Pradesh 

29)- E.Umamaheshwari – Tamil Nadu 

30)- Shrishail Shilli – Karnataka 

31)- Vaibhav Joshi – Maharashtra

32)- SR Tharshan Shai – Karnataka 

33)- Sakshi Nandalal Bade – Maharashtra 

34)- Zehra Naqvi – Uttar Pradesh 

35)- Pooja Mahendra Chinde – Karnataka 

36)- Saurab Shantaram Nagale – Maharashtra 

37)- Manpreet Kaur – Odisha

38)- Apeksha Abhyankar – Maharashtra 

39)- Geetika Verma – Uttar Pradesh 

40)- Durgesh Chauhan – Haryana 

41)- Vishnu – Tamil 

42)- Arnav Bhatnagar – Uttar Pradesh 

43)- Neha Bhankhad – Haryana

44)- Saffana Dafiya Ahmed – Assam

45)- Hadiya Sarvath – Telangana 

46)- Ashu Ramraj – Uttar Pradesh 

47)- Arya Raj Kumar – Tamil Nadu 

48)- Sweety – Bihar 

49)- Disha Jain – Madhya Pradesh 

50)- Anushka – Delhi

51)- Megha Nijai – Maharashtra 

52)- Shreyanshi Pati – Uttar Pradesh 

53)- Khushi Bansal – Uttar Pradesh

Poetry/ Shayari Competition

Winners

1)- Shweta Pednekar – Goa

2)- Rajat Kumar Sahu – Tamil Nadu

3)- Mousami Shah – Uttar Pradesh

Best Works

4)- Divya Jose – New Delhi 

5)- Manan Mistry – Gujarat 

6)- Lavanya Kharwal – Uttar Pradesh 

7)- Priyanka – New Delhi 

8)- Ayushee Basfore – West Bengal 

9)- Mausumi Madhuchhanda Panda – Odisha

10)- Devanshi Pathak – Uttar Pradesh 

11)- Manogna Boppudi – Andhra Pradesh 

12)- Maitree Rajlaxmi Patra – Odisha 

13)- Ritu Pal – Uttar Pradesh 

14)- Simi Rai – Madhya Pradesh

15)- P.R Rakshana Sree – Tamil Nadu

Other Selected Participants 

16)- Antima Yadav – Uttar Pradesh 

17)- Nikhil Srivastava – Uttar Pradesh 

18)- Ruchi Agarwal – West Bengal 

19)- Khushi Yadav – New Delhi 

20)- Parul Rajput – Jammu & Kashmir 

21)- Rishabh Sagar – Gujarat 

22)- Anjali Mudgal – Haryana 

23)- Saurav – Bihar

24)- Tanu Rani – Rajasthan 

25)- Diksha Miglani – Haryana

26)- Krish Malani – Karnataka 

27)- Natwarlal Charpota – Rajasthan 

28)- Ansh Mishra – Uttar Pradesh 

29)- Usman Khan – Uttar Pradesh 

30)- Nitika – Punjab

31)- Hemisha Shah – Gujarat 

32)- Anirban Ghosh – West Bengal 

33)- Renosha.A – Tamil Nadu 

34)- Subhangi Namhata – Maharashtra 

35)- Akashdeep Singh – Punjab

36)- Manish Kumar – Uttar Pradesh 

37)- Yogesh Maurya – Uttar Pradesh 

38)- Anshika – Uttar Pradesh 

39)- Apparna – Andhra Pradesh

40)- S Sangita – Odisha 

41)- Vidhan Shah – Gujarat 

42)- Vishakha Sagar – Uttar Pradesh 

43)- Neha Sharma – Telangana

44)- Rupashree Swetapadma Mohanty – Odisha

Rangoli Competition

Winners

1)- Kavita Suthar – Rajasthan 

2)- Mayukh Chakraborty – West Bengal 

3)- Raghav Singh – Gujarat

Best Works

4)- Siddhartha Soni – Chhattisgarh 

5)- Shrutika Chandrakant Kadu – Maharashtra 

6)- Anil Ambadaskale – Maharashtra 

7)- Leena Lalit Makwana – Maharashtra 

8)- Pournima Govind Dabhade – Maharashtra 

9)- Yashaswini Shreedhar Moorthi – Karnataka 

10)- Gokul.B – Karnataka 

11)- Madhuvarshini Vezhavendan – Maharashtra 

12)- Shrabani Pandit – West Bengal

Other Selected Participants 

13)- D.Pooja – Tamil Nadu
14)- Vijaylaxmi.B.Patil – Karnataka
15)- Pinal Mahendrabhai Rajani – Gujarat
16)- Sushmita Samdani – Madhya Pradesh
17)- Nilakshi Sahu – Uttar Pradesh
18)- Sakshi Hambirrao Patil – Maharashtra
19)- Vidhya Srinivasan – Tamil Nadu
20)- Sailee Kamlakar Dhuri – Maharashtra
21)- Minal Dahiwale – Maharashtra
22)- Smruti Akankhya Mishra – Odisha
23)- Sathya.V – Tamil Nadu

Handwriting Competition

Winners

1)- Arjun Rajput – Uttar Pradesh

2)- Shweta Singh – Madhya Pradesh 

3)- Kinjal Jaiswal – Karnataka

Best Works

4)- Daniyal Khan – Maharashtra 

5)- Gururaj N Shet – Karnataka 

6)- Aarthi Raguraman – Tamil Nadu 

7)- Kadambari Rahul Suryawanshi – Maharashtra 

8)- Shivam Ramesh Tiwari – Maharashtra 

9)- Susmita Chakraborty – West Bengal 

10)- Nkokilashree – Tamil Nadu 

11)- Vaishnavi Dilip Mane – Maharashtra 

12)- Poonam – Haryana

13)- Varsha U.R. – Tamil Nadu

14)- Jaspreet Singh – Punjab 

15)- Namrata Gudimani – Karnataka 

Other Selected Participants 

16)- Sanghamitra Murali – Tamil Nadu 

17)- Shyamsundar Latkar – Maharashtra 

18)- Suraj Uttam Nimbade – Maharashtra 

19)- Vrunda Vilaswable – Maharashtra 

20)- Yatharth Yogesh Kadwadkar – Maharashtra 

21)- Sakshi Hambirrao Patil – Maharashtra 

22)- Pari Sunil Muknath – Maharashtra 

23)- Moksha Yadav – Maharashtra 

24)- Radhika Rathore – Uttar Pradesh 

25)- Ankita Vijay Pendurkar – Maharashtra 

26)- Sameeksha Gupta – New Delhi 

27)- Yash Vijay Pujare – Maharashtra 

28)- Yati Chaurasia – Haryana 

29)- Siddhi Uniyal – New Delhi 

30)- Mamidi Ramya – Andhra Pradesh 

31)- Vickey Kumar – Punjab 

32)- Sayantika Biswas – Tripura 

33)- Devansh Godawat – Maharashtra 

34)- Samriddhi.Upadhyaya – Maharashtra 

35)- Ashlesha.Beldipawale – Maharashtra 

36)- Jahnavi M – Karnataka 

37)- Jivika Godawat – Maharashtra 

38)- Lakshan M Pisse – Karnataka 

39)- A.Snikitha – Tamil Nadu 

40)- Maahi Daga – Karnataka 

41)- Aaradhy Gorakhnath Kanase – Maharashtra 

42)- M.H.Mohammed Ihsan – Tamil Nadu 

43)- Sahana J – Tamil Nadu

44)- J.S. Rakshana – Tamil Nadu 

Mehendi Competition

Winners

1)- Saumya Tripathi – Karnataka
2)- Rani Gangwar – Uttar Pradesh
3)- Apoorvi Shukla – Punjab

Best Works

4)- Ayush Singh – Rajasthan 

5)- Payal Jaymin Savaliya – Gujarat

6)- Avantika Ghosh – Maharashtra 

7)- Shweta Chaturvedi – Uttar Pradesh 

8)- Esha pal – Maharashtra 

9)- C.Anisha – Tamil Nadu

10)- S.Sawmiya – Tamil Nadu

Other Selected Participants 

11)- Priya Verma – Punjab

12)- Snehal Dnyaneshwar Pingate – Maharashtra 

13)- Blessy Lebanone – Maharashtra 

14)- Prachi Agarwal – Uttar Pradesh 

15)- Manisha Das – Odisha

16)- Ankur – Uttar Pradesh

Photography Competition

Winners

1)- Sai Krishna Varma – Andhra Pradesh 

2)- Kaushik Hadiyal – Gujarat 

3)- Diptanu Majhi – Kerala

Best Works

4)- Saif Siddiqui – Maharashtra 

5)- Santanu Bose – West Bengal 

6)- Rakesh Godawat – Maharashtra 

7)- Asawari Prasad – Haryana 

8)- Ankit Mitra – West Bengal 

9)- Debdutt Saha – West Bengal 

10)- Atamjeet Kaur – Punjab 

11)- Unmesh Mitra – West Bengal 

12)- Ramika – Tamil Nadu

Other Selected Participants 

13)- Prasanna.S – Tamil Nadu 

14)- Yamini Sibil – Andhra Pradesh 

15)- Vinay Mutha – Maharashtra 

16)- Arya Raj Kumar – Tamil Nadu 

17)- Sanjana Nayak – West Bengal 

18)- Maitrayee Kumar – West Bengal 

19)- Mallikarjun Bhasgi – Karnataka 

20)- Ritesh Samanta – West Bengal 

21)- Mithun Kumar S – Tamil Nadu

22)- Smruti Akankhya Mishra – Odisha

23)- Apeksha Abhyankar – Maharashtra 

24)- Manickavel – Tamil Nadu 

25)- Lavanya Kharwal – Uttar Pradesh 

26)- Sanskriti Negi – Uttrakhand 

27)- Sameeksha Gupta – New Delhi 

28)- Shalini Sibil – Andhra Pradesh 

29)- Divya.N – Tamil Nadu 

30)- Abhinav Verma – Uttar Pradesh 

31)- Nayan Jain – Madhya Pradesh

Handicraft/ Craft Competition

Winners

1)- Fatima Siddiqui – Maharashtra 

2)- Madhavi Tripathi – Uttrakhand 

3)- Saumya Batra – Karnataka

Best Works

4)- Diya Jaiswal – New Delhi 

5)- Muhammad Abrar Abdul

 Gaffar Tikki – Maharashtra 

6)- Tushar Sharma – Uttar Pradesh 

7)- Deepesh Deepak Naik – Karnataka 

8)- Joydeep Bhatta – West Bengal

9)- Vidhi M.Chauhan – Gujarat

10)- Astha Jaiswal – Uttar Pradesh

 

Other Selected Participants

11)- Vatsalya Gopalam – Telangana 

12)- Biswanath Poddar – West Bengal 

13)- Akriti Dev – Rajasthan

14)- Sakshi Hambirrao Patil – Maharashtra 

15)- Pallavi – Bihar

16)- Jaya Saini – Haryana 

17)- Jayasri J – Tamil Nadu 

18)- Bavishni Prakash – Tamil Nadu 

19)- Prachi Agarwal – Uttar Pradesh 

20)- Aarohi Bishnoi – Uttrakhand 

21)- Abirami M – Tamil Nadu  

22)- Gaini Sneha – Telangana

23)- Abirami V – Karnataka 

24)- S.L.Jaffrey Aidan – Tamil Nadu 

25)- Smruti Akankhya Mishra – Odisha

26)- Sneha Verma – Uttar Pradesh

Fancy Dress Competition

Winners

1)- Sanjana Rao – New Delhi 

2)- Anuj Verma – Rajasthan 

3)- Aadil Agwan – Karnataka

Best Works

4)- Prateek Gupta – Maharashtra 

5)- Harshit Kunwar – Telangana 

6)- Aaradhya Jha – Gujarat 

7)- Vibha Phadtare – Maharashtra 

8)- Joshi Yakshali Divya Haresh – Maharashtra 

9)- Sai Subham Choudhury – Odisha

10)- Sayantika Mishra – Rajasthan 

11)- Saatviki Mishra – Rajasthan 

12)- Krishna Charith.K – Tamil Nadu 

13)- Disha Donga – Gujarat 

14)- Ritik Gupta – Maharashtra 

Other Selected Participants

15)- S.Mohammed Ismail – Tamil Nadu 

16)- M.Maanya Nagasai – Telangana 

17)- Pahel Gajbhiye – Maharashtra 

18)- Savita Munot – Maharashtra 

19)- Divya Joshi – Maharashtra 

20)- Disha Joshi – Maharashtra 

21)- S.Veer Arjunan – Tamil Nadu 

22)- Preeti – Punjab

Selfie Competition

Winners

1)- Nimisha Prakash – New Delhi

2)- Shakshi Pandey – New Delhi

3)- Bhoomi Gupta – Karnataka

Best Works

4)- Archana Chaturvedi – Uttar Pradesh
5)- Jyoti Shukla – Madhya Pradesh
6)- Amruta Lakhe – Chhattisgarh
7)- Shivam Ramesh Tiwari – Maharashtra 
8)- Prachi Agarwal – Uttar Pradesh

Details

💫 *All India National Level Online Talent Competition, 2023* 💫

*DATE: 14TH MARCH – 12TH MAY, 2023*

*Venue: Online*

Presented By

*Dreamer Dreams*

🤑 *Cash prize Per Category:*

*1st Rank Holder- ₹30,000/-*

 *2nd Rank Holder- ₹20,000/-* 

*3rd Rank Holder- ₹10,000/-* 🤑

💥*All Participants will recieve TROPHY and Certificates at their home door.* No Delivery Charges.* 💥

🌼Process of Submission

👉1st STEP

♦️ *Payment*♦️

*ENTRY FEE: Applicable*

*UPI/ Google pay/ Paytm/ Phonepay on: 7379644646*

or Bank account details: (Bank name: State bank of india

Account No: 35849116308

Account holder name: Sana Khan

IFSC: SBIN0016731)

or Paypal:

dreamerdreamsofficial@gmail.com

or Other Payment mode:

https://imjo.in/eGuPaC

👉2nd STEP

❄️*After Payment*❄️

[Note: please share screenshot of payment either through email: dreamerdreamsofficial@gmail.com or whatsapp/ Telegram no. +91-7379644646] or Registration Form. 

Along with following details-

Email:

Name:

Age:

Gender:

Residential Address (shipping/ delivery Address):

House number:

Pin code:

City:

State:

Country:

Phone number:

Alternate phone number:

Your photograph (your face should be clearly visible):

Payment screenshot:

Applying for (ex: dance, art, singing etc):

Your entries( ex. Drawing image, dance video, singing audio/ video…etc.):

👉3rd STEP

🌼Share your Entries at🌼

(Any One)

*Registration Form: https://forms.gle/LBxQ1Rz6FhxFcnQ89

 or Email: dreamerdreamsofficial@gmail.com

or Whatsapp/ Telegram at: +91-7379644646.*    

🌼Fill the same form twice for making more than one entry. Note: Separate Fee Per Entry.

👉Mode of Submission👈

*Image • Video • Audio • PDF*

*No Age Limit • No Theme • No Medium • No Delivery Charges • No Extra Fee • Participate in unlimited events*

🕜Time limit for AUDIO or Video- *in between 01 – 06 minutes*

🧿Photography:

– Mobile Camera, DSLR, Normal Camera, Any Camera etc. 

– IMAGE/ PDF (any one);

🗒️Handwriting: 

– One page (ruled/ unruled both allowed);

– You can choose any topic or content by yourself; 

– Word Limit~20 Lines; 

– Hindi/ English/ Any Language;

– IMAGE/ PDF (any one);

🏵Poetry/ Shayari:

– Word Limit~ 70 – 1500; 

– Only English Or Hindi Language allowed;

– IMAGE/ PDF/ VIDEO (any one);

🎤Solo Singing:

– VIDEO/ AUDIO (any one);

– English, hindi or any local Language;

– Old/ New Song Both Allowed;

– Any Form, Any Song you can sing;

– Old Videos also Allowed/ Stage Video also Allowed/ Non-Stage Video also Allowed;

– You can also write song by yourself and sing

OR released movie songs you can sing 

🪆Solo Dance:

– VIDEO;

– English, Hindi or Any local Language;

– Old/ New Song Both Allowed;

– Any Dance Form;

– Old Videos also Allowed/ Stage Video also Allowed/ Non-Stage Video also Allowed 

🎨Drawing & Painting/ Sketching/ Mehendi/ Rangoli/ Handicraft/ Craft: 

– IMAGE/ PDF/ VIDEO along with image (ANY ONE), 

⛄️ Fancy Dress:

– Image/ Video (any one) 

👹Selfie:

– image/ Pdf (any one)

🏆Trophy Description🏆

Name of company + company LOGO + Name of participant + Category PRINTED.

SIZE of trophy – 10.5 inch

Certificate📄

Name of Participant Printed.

*Results*

*31st May, 2023*

*Note*

-No refund of fees once submitted.

-Results will be based on Judgement.

-The decisions of the judges will be final.

-Your name must in your submitted Entries.

-In place of address, you have to give (Trophy & Certificates) shipping (delivery) address

*T&C Apply📑*

-Video will be Uploaded on our YouTube Channel.

-Video/ Images on our Facebook page & Instagram Page.

👉CRITERIA FOR JUDGING:
Each entry should be an authentic and original work of the participants.
Selection will purely be based on creative imagination.
The decision of the judges will be final. No queries on judgement.
Submit your own work that you, personally created i.e. it must be your own original concept and not a copy of anyone else’s copyrighted material.
The sponsor has the sole right to refuse submission based on any of the above following reasons.
If there is any question about authenticity. Dreamer Dreams reserves the right to demand proof of authorship. If it is not than your entry will be disqualified.

Contact Info-

⚡ *(Whatsapp & call)*

#SanaKhan

+91-7379644646☎️ 

⚡ *YouTube Channel* https://youtube.com/c/DreamerDreams

⚡ *Facebook page* https://www.facebook.com/dreamerdreamsofficial/

⚡ *Instagram page* https://www.instagram.com/_dreamerdreams

⚡ *Website*

www.dreamerdreams.com

Past Events 

https://dreamerdreams.com/events-exhibitions/

Thanks & Regards 

*Dreamer Dreams*

5/5

Congratulations!!!